تبلیغات
پیشرفت درکنار علم وادب

bendable-narenji_ir.jpg

اگر اهل دوچرخه سواری در شهر باشید، ممکن است با مشکل ربوده شدن دوچرخه خود پس از چند لحظه توقف برای خرید مواجه شده باشید. پس خوب می توانید درک کنید که داشتن یک قفل و یراق ویژه برای حفاظت از دوچرخه چقدر اهمیت دارد.

 

آقای کوین اسکات 21 ساله، با ارائه طرح دوچرخه انعطاف پذیر سعی کرد تا ساده ترین راه را برای قفل کردن و حفاظت آن در برابر دزد دوچرخه در پیش گیرد. در این طرح دو میله افقی که اسکلت بندی اصلی هر دوچرخه را می سازند، انعطاف پذیر اند و می توانند به راحتی به دور میله ها و یا تیرک های موجود در امتداد خیابان ها حلقه شده و در هم قفل شوند. به نظر می رسد که دو میله افقی از چندین تکه لوله های کوچک تشکیل شده اند که با عبور کابل فلزی قوی از میان آنها، به هم می چسبند و استحکام لازم را برای استفاده از دوچرخه فراهم می آورند. هنگامی هم که بخواهید آن را ببندید، کابل را شل می کنید تا لوله ها از هم جدا شده و حالت انعطاف پذیر پیدا کنند.

 

این طرح در عین جذابیت که به نظر می رسد چندان از تکنولوژی روز بهره نبرده، راه ساده ای را به کارخانه های دوچرخه سازی نشان داده تا در زمان ساخت محصول، بیشتر به فکر حفاظت آن باشند.

منبع:www.narenji.ir
طبقه بندی: فناوری،
برچسب ها: دوچرخه، دوچرخه های جدید، ساخت بهترین دوچرخه، دوچرخه باامکانات فراوان، عکس دوچرخه، bicycle،
ارسال در تاریخ سه شنبه 22 تیر 1389 توسط فرشید استادعلی